Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
4 × 10 kilometer stafett menn i Ski-VM 2023 ble arrangert 3. mars 2023.[1][2]
Rennet startet kl. 12:29.[3]
Plass |
Startnr. |
Land og utøvere |
Tid |
Diff.
|
01 |
1 |
Norge Norge Hans Christer Holund Pål Golberg Simen Hegstad Krüger Johannes Høsflot Klæbo |
1.32.54,7 24.34,9 24.16,7 21.32,4 22.30,7 |
|
02 |
5 |
Finland Finland Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Niko Anttola |
1.33.41,6 25.01,0 24.14,7 22.09,5 22.16,4 |
+46,9
|
03 |
4 |
Tyskland Albert Kuchler Janosch Brugger Jonas Dobler Friedrich Moch |
1.33.54,5 25.03,0 25.09,7 21.44,5 21.57,3 |
+59,8
|
4 |
2 |
Frankrike Frankrike Richard Jouve Hugo Lapalus Clément Parisse Jules Lapierre |
1.33.55,2 25.00,6 24.53,8 22.02,1 21.58,7 |
+1.00,5
|
5 |
10 |
Canada Canada Xavier McKeever Antoine Cyr Graham Ritchie Olivier Léveillé |
1.34.17,2 25.01,7 24.53,7 22.00,4 22.21,4 |
+1.22,5
|
6 |
3 |
Sverige Sverige Johan Häggström Jens Burman William Poromaa Calle Halfvarsson |
1.34.31,4 25.02,2 24.52,9 22.01,7 22.34,6 |
+1.36,7
|
7 |
8 |
USA USA Ben Ogden Hunter Wonders Scott Patterson Gus Schumacher |
1.36.05,4 25.01,4 26.02,7 22.16,7 22.44,6 |
+3.10,7
|
8 |
6 |
Sveits Sveits Beda Klee Jonas Baumann Candide Pralong Cyril Fähndrich |
1.36.57,6 25.00,1 24.55,3 23.17,0 23.45,2 |
+4.02,9
|
9 |
7 |
Italia Italia Dietmar Nöckler Francesco de Fabiani Paolo Ventura Federico Pellegrino |
1.38.11,9 25.34,2 25.53,3 23.18,4 23.26,0 |
+5.17,2
|
10 |
9 |
Japan Japan Ryo Hirose Takanori Ebina Naoto Baba Haruki Yamashita |
25.14,4 26.58,2 23.11,7 23.39,0 |
+6.08,6
|
11 |
12 |
Slovenia Miha Šimenc Miha Ličef Vili Črv Boštjan Korošec |
1.39.37,6 25.02,7 25.46,2 24.10,2 24.38,5 |
+6.42,9
|
12 |
13 |
Estland Estland Martin Himma Marko Kilp Alvar Johannes Alev Kaarel Kasper Kõrge |
1.40.12,0 26.31,6 26.57,2 23.33,1 23.10,1 |
+7.17,3
|
13 |
15 |
Kasakhstan Kasakhstan Nail Basjmakov Vitalij Pukhkalo Olzjas Klimin Yernur Bexultan |
1.42.10,5 26.30,0 25.52,2 24.08,1 25.40,2 |
+9.15,8
|
14 |
14 |
Latvia Latvia Raimo Vīgants Niks Saulītis Lauris Kaparkalējs Rainers Paeglis |
LAP 26.30,1 29.28,6 |
|
15 |
11 |
Tsjekkia Tsjekkia Tomáš Dufek Luděk Šeller Tomáš Lukeš Kryštof Zatloukal |
LAP 28.46,1 28.09,0 |
|
- ^ «Programme» (PDF). planica2023.si. 20. februar 2023. Besøkt 20. februar 2023.
- ^ «Start list» (PDF). fis-ski.com. 2. mars 2023. Besøkt 2. mars 2023.
- ^ «Final results» (PDF). fis-ski.com. 3. mars 2023. Besøkt 3. mars 2023.
|
---|
- 1933: Sverige
- 1934: Finland
- 1935: Finland
- 1937: Norge
- 1938: Finland
- 1939: Finland
- 1950: Sverige
- 1954: Finland
- 1958: Sverige
- 1962: Sverige
- 1966: Norge
- 1970: Sovjet
- 1974: Øst-Tyskland
- 1978: Sverige
- 1982: Norge
- 1985: Norge
- 1987: Sverige
- 1989: Sverige
- 1991: Norge
- 1993: Norge
- 1995: Norge
- 1997: Norge
- 1999: Østerrike
- 2001: Norge
- 2003: Norge
- 2005: Norge
- 2007: Norge
- 2009: Norge
- 2011: Norge
- 2013: Norge
- 2015: Norge
- 2017: Norge
- 2019: Norge
- 2021: Norge
- 2023: Norge
| |