Stadsnet Hasselt
Stadsnet Hasselt | ||||
---|---|---|---|---|
Basisgegevens | ||||
Locatie | Hasselt, België | |||
Vervoerssysteem | Stadsbus | |||
Aantal lijnen | 20 | |||
Uitvoerder(s) | De Lijn | |||
|
Het Hasseltse stadsbusnet wordt geëxploiteerd door de De Lijn, entiteit "Limburg". Het stadsbusnetwerk kent anno 2014 elf stadslijnen. De belangrijkste knooppunten van het stadsnet zijn Station Hasselt en het Kolonel Dusartplein. Sinds 1997 waren op initiatief van het gemeenteraadslid Steve Stevaert alle reizen met alle stadsbussen in Hasselt gratis. Vanaf 1 januari 2014 moet er weer voor worden betaald, echter deelt de stad Hasselt nog steeds verschillende (gratis) kaarten, passen en abonnementen uit, waarmee voordelig kan worden gereisd.[1][2]
Wagenpark
[bewerken | brontekst bewerken]Het Hasseltse stadsnet wordt integraal door stelplaats Hasselt van De Lijn gereden. De meeste bussen van deze stelplaats kunnen op het stadsnet ingezet worden. Dit zijn meestal standaardbussen en midibussen. Incidenteel worden er ook weleens (gelede) bussen ingezet die normaal op de streekdienst rijden. Andersom gebeurt ook weleens waarbij stadsbussen op de streekdienst rijden. De volgende bussen doen anno 2014 dienst op het stadsnet.[3]
Huidig wagenpark
[bewerken | brontekst bewerken]Serie | Aantal | Fabrikant | Type | Opmerking |
---|---|---|---|---|
3829, 3836-3837, 3839, 3841, 3843, 3849, 3852-3853, 3855-3857, 3862-3863, 3872-3874, | 17 | VDL Jonckheere | Transit 2000 | Bus 3860 is rijschoolbus 8044 Bussen rijden ook op streeklijnen en worden ingezet in andere stelplaatsen. |
2086-2129 | 46 | VDL Bus & Coach | Citea | Rijden ook op streeklijnen |
4356-4358, 4360 | 4 | Van Hool | A360 | Rijden ook op enkele streeklijnen |
4912-4916, 4932-4937 | 11 | VDL Jonckheere | Transit 2000G | Gelede bussen. Rijden ook op de streeklijnen. |
5062-5063, 5248-5258, 5559 | 14 | Van Hool | newgAG300 | Gelede bussen. Rijden ook op de streeklijnen. |
5858-5865 | 8 | Van Hool | newA309Hyb |
Voormalig wagenpark
[bewerken | brontekst bewerken]Serie | Aantal | Fabrikant | Type | Opmerking |
---|---|---|---|---|
2703-2705 2724 |
4 | Van Hool | A508 | Reden aanvankelijk op lijn 45/4, maar later ook op de stadslijnen. |
3470-3477 3480 3484 3487 |
11 | Van Hool | A308 | |
3503-3504 3507 |
3 | Van Hool | A308 | Reservebussen |
4078 | 1 | Van Hool | A360K |
Lijnenoverzicht
[bewerken | brontekst bewerken]Vanaf 30 oktober 2017 is het stadsnet in Hasselt volledig vernieuwd. Verschillende stadslijnen van toen zijn nu samengezet in nieuwe lijn. Deze lijnen rijden in lussen en hebben als vertrek & aankomstpunt het station van Hasselt. Verder blijven de pendeldiensten tussen het station en het centrum van Hasselt onveranderd. De nieuwe stadslijnen rijden in een lus, ieder rijdt in 1 richting van de bus daarom lijnen zoals H10 & omgekeerd H01.[4]
Lijn | Traject |
---|---|
AL | Hasselt Station (Lus) Avondlijn |
BP | Hasselt Station (Lus) Boulevardpendel |
CP | Hasselt Station (Lus) Centrumpendel |
H10 | Hasselt - Stevoort - Kermt - Hasselt station |
H01 | Hasselt - Kermt - Stevoort - Hasselt station |
H12 | Hasselt - Spalbeek - Kermt - Stokrooie - Hasselt Station |
H21 | Hasselt - Stokrooie - Kermt - Spalbeek - Hasselt Station |
H13 | Hasselt - Kuringen - Kiewit - Hasselt Station |
H31 | Hasselt - Kiewit - Kuringen - Hasselt Station |
H14 | Hasselt - Kiewit - Godsheide - Hasselt Station |
H41 | Hasselt- Godsheide - Kiewit - Hasselt Station |
H15 | Hasselt - Godsheide - Rapertingen - Hasselt Station |
H51 | Hasselt - Rapertingen - Godsheide - Hasselt Station |
H16 | Hasselt - Raperting - Hasselt Station |
H61 | Hasselt - Rapertingen - Hasselt Station |
H17 | Hasselt - Rapertingen - Alken - Sint-Lambrechts-Herk - Hasselt Station |
H71 | Hasselt - Sint-Lambrechts-Herk - Alken - Rapertingen - Hasselt Station |
H18 | Hasselt - Sint-Lambrechts-Herk - Terkoest - Stevoort - Kuringen - Hasselt Station |
H81 | Hasselt - Kuringen - Stevoort - Terkoest - Sint-Lambrechts-Herk - Hasselt Station |
H19 | Hasselt - Runkst - Kuringen - Hasselt Station |
H91 | Hasselt - Kuringen - Runkst - Hasselt Station |
H11 | Hasselt - Alverberg - Hasselt Station |
Lijnenoverzicht tot oktober 2017
[bewerken | brontekst bewerken]Anno 2014 waren er elf stadslijnen, welke bijna allemaal beginnen met de letter H. De stadslijnen verbinden onder andere de verschillende wijken en omliggende deelgemeenten en dorpen met het station en/of met elkaar. Twee lijnen rijden speciaal een pendeldienst tussen het station en het centrum van Hasselt. Dit zijn de lijnen BP en CP. De lijnen H1, H2, H3 en H4 bedienen de omliggende dorpen en deelgemeenten. De lijnen H5, H6, H7, H8 en H9 bedienen vooral de wijken en stadsdelen in Hasselt.
Hieronder een tabel met de huidige stadslijnen die overdag rijden.
Lijn | Traject | Frequentie | Voornaamste haltes |
---|---|---|---|
BP | Hasselt Station (Lus) Boulevardpendel |
5’ | Station, Diesterpoort, Leopoldplein, Kunstlaan, Dusartplein, Molenpoort |
CP | Hasselt Station (Lus) Centrumpendel |
10’ | Station, Diesterpoort, Grote Markt, Kapelstraat |
H1 | Rapertingen (Henegauwberg) - Hasselt - Kuringen - Tuilt - Kermt - (Spalbeek) | 30’ | Henegauwlaan, Roode Berg, Jessaziekenhuis Campus Salvator, Sint-Martinusplein, KHLIM Oude Luikerbaan, Katarinakerk, Jessaziekenhuis, Leopoldplein, Station, GB, Stevoortse Kiezel, Herckenrodedreef, Sint-Jozefsplein, Oud Gemeentehuis, E. Claesstraat, Kerk, Oudestraat |
H2 | Kiewit - Hasselt - Runkst - Ter Hilst - Sint-Lambrechts-Herk - Alken - Terkoest | 30’ | Café Ter Heide, Vliegveld Zavelvennestraat 65, Kinderboerderij, KIDS, Detmoldlaan, Banneux Kerk, Handelsschool, Dusartplein, Station, Leopoldplein, Grote Lindelaan, Ter Hilst, Pastorij, Hakkeveld, Kerk, De Berlaymontstraat, Kruispunt, Terkoest |
H3 | Godsheide - Hasselt - (Kuringen - Sint-Jansheide) - Kiewit - Stokrooie | 30’ | Kapelveld, VDAB, P&R Grenslandhallen, Dusartplein, Station, GB, Kerk, Overdemer, Kanaalbrug, Heide, Vilstraat, Rietstraat, Herkenrodesingel, Gevangenis, Gebrandestraat, Waterstraat, Beuzestraat |
H4 | Hasselt Station - Kuringen - Schimpen - Stevoort | 30’ | Station, GB, Rode Rokstraat, Negenbunders, Wijk Sportcentrum, Centrum |
H5 | Hasselt Station (Lus) Singellijn Zuid |
30’ | Station, Leopoldplein, Dusartplein, Rijksadministratief Centrum, Taxandria, Ilgat, Kruisveld |
H6 | Hasselt Station (Lus) | 30’ | Station, Leopoldplein, Dusartplein |
H7 | Hasselt Station - Runkst | 30’ | Station, Leopoldplein, Heilig Kruis, Sint-Hubertusplein, Sporthal, Veldstraat |
H8 | Hasselt Station - Hasselt Alverberg | 30’ | Station, H. Hartkerk, H. Hart Basisschool, Alverberg |
H9 | Hasselt station - Hasselt Langveldstraat | 30’ | Station, Leopoldplein, Dusartplein, Sint-Jansplein, Voorstraat, Wolskestraat, Diepenbekervoetweg, Rapertingenstraat, Kroonwinningstraat, Langveldstraat |
Externe links
[bewerken | brontekst bewerken]- ↑ Nieuwe tarieven in Hasselt vanaf 1 januari 2014De Lijn (7 januari 2014)
- ↑ Folder kaarten, passen en abonnementen Hasselt
- ↑ Stelplaatsindeling De Lijn Limburg Zone01.be (geraadpleegd op 2 juli 2014)
- ↑ https://web.archive.org/web/20200924034740/https://static.delijn.be/Images/Netplan_Hasselt_20200701_tcm3-8639.pdf Netplan Hasselt ]